Firefox Tarayıcınızın Başlangıç Sayfasını Yapılandırın!

Mozilla Firefox tarayıcınız, sizi mükemmel bir başlangıç sayfası ile karşılamasını   ister misiniz?
 

 
Super Start eklentisi ile Firefox tarayıcınıza sürekli olarak kullandığınız sitelerin linklerini ekleyerek zaman kazanabilirsiniz. Bu eklenti ile yapacaklarınızı da listeleyebilirsiniz. Yeni eklediğiniz linklere not ekleyebilme imkanı da sunmakta. Bu sayede neden eklediğinizi ve ne yapacağınızı da unutmamış oluyorsunuz. Bunların yanında Super Start eklentisini kendinize göre özelleştirme yapabilme imkânız da mevcut. Eklenen bölümlerin arka planlarını, simgelerini ve web sitelerini düzenleyebilirsiniz.Kısaca kullanımı anlatalım.

 

Super Start Eklentisini indirin ve tarayıcınıza kurun. Yeniden başlattığınızda eklenti aktif oluyor. Fakat şu anda daha önceden yapılandırdığınız açılış sayfası var ise sizi yine o karşılayacaktır. Eklentinin çalışıp çalışmadığını yeni sekme açtığınızda göreceksiniz. İlk açtığınızda sizin oluşturduğunuz listenin karşılamasını istiyorsanız ilk olarak  tarayıcınızdan Araçlar + Eklentiler + Super Start eklentisinin seçeneklerine giriniz.
 

 

Boş Tabda Yükle kısmına tik attığınızda her açtığınız sekmede eklediğiniz site listeniz açılacaktır .Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Ana sayfa olarak ayarla kısmına tik atıyoruz. Daha sonra isterseniz 4 ve 2 (8 site ekleyebilirsiniz) olarak belirtmiş kısmı isteğinize bağlı ayarlayabilirsiniz. Bu işlemimizi yaptıktan sonra Tamam‘a tıklıyoruz ve tarayıcınızı tekrar açıp kapatın. Sizi artık Super Star Eklentisinin sayfası karşılayacaktır. (Eğer sayfa karşınıza çıkmaz ise tarayıcınızın Giriş Sayfamı Göster kısmının aktif olduğundan emin olun) Şimdi sıra site eklemeye geldi.

 


 
Karşımıza çıkan ” + “ işaretlerine tıklayarak artık sitelerimizi ekleyebiliriz.

 


 
Ekleme işaretine bastığımızda yukarıdaki gibi bir menü ile karşılaşacaksınız. İlk kısma sitenin adresini, ikinci kısma Sitenin adını ya da ne isterseniz yazabilirsiniz.  Resim seç kısmından resim eklediğinizde sitenin ana sayfası yerine sizin eklediğiniz resim görünecektir. Eklentiyi istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.

 

Eklentinin Ekran Görüntüsü:
 
Sağ taraftaki kısımdan arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Yeni Not  kısmından yapacaklarınız için liste oluşturabilirsiniz.
 

 

Eğer herhangi bir sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Konu altında sorularınızı sorabilirsiniz.

 

 

 

“Firefox Tarayıcınızın Başlangıç Sayfasını Yapılandırın!” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir