joleli-fasulye

Android 4.2’nin Gizli Kilidi!

Android 4.2 çıkması ile yeni özellikleride gün yüzüne çıkmaya başladı. Eğer sizde Android 4.2 sürümüne sahipseniz bu kilit ekranını denemelisiniz.
nexus kilit ekranı

Jelly Bean isimli 4.2 sürüm güncellemesi ile yeni bir kilit ekranı çıktı. Bu gizli klit ekranını çok pratik bir şekilde açabiliyorsunuz. Karşınıza bir sürü fasulye çıkıyor.:) Peki DadyDream, BeanFlinger isimli kilidi nasıl açıyoruz kısaca anlatalım…

Telefonunuzun ayar bölümüne giriyoruz. Telefon hakkında yazan kısma gelin ve dokunun.

Menü açıldığında orta kısımda gördüğünüz Android Sürümü yazan yere dokunun. Bu işlemi karşınıza Fasulye gelene kadar yapın. Karşınıza kırmızı büyük bir fasulye gelecek ve sonrasında onada biraz dokunun ve bırakın. Küçük küçük ekran dolusu olduğunu göreceksiniz. Biraz bunları sürükleme ile sağa sola atın ve sonrasında bu menüden geri çıkarak Ekran menüsüne gidin.

Evet menüden geri geldikten sonra Ekran bölümüne girdiğinizde kilit seçenekleri arasına BeanFlinger Daydream özelliğinin geldiğini göreceksiniz. Artık bunuda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Android 4.2 sümünde bu aktif olmaktadır. 4.1.1 sürümünde tek yapabildğiniz bu Fasulyeleri sağa sola atmak oluyor. Aynı özellik kilit ekranına eklenmiyor.Bilginize.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir