twitter

Kısa Mesaj ile Tweet Atma

Twitter’da Tweet atmak için internete girmek zorunda kalıyoruz. Fakat internet bağlantınız yok ise bu sizin için ektra bir masraf demek. Ayrıca şu da bir gerçekki internet paket fiyatları hem çok pahalı hem de kullanılacak kota miktarları düşük. Siz de arkadaşlarınızla Twitter üzerinden konuşmak ve kısa mesaj yoluyla Tweet atmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
twitter

İlk olarak belirteyim; Ben Vodafone kullanıcısıyım ve Vodafone üzerinden kısa mesaj servisi ile yapıyoruz. Ama şunu belirtmek istiyorum Turkcell kullanıcıları için Twitter üzerinden alınan kısa mesaj sayısı 100 ile sınırlı ve her Tweet normal mesaj tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir. Normal Mesaj Paketlerinizden KULLANILMAMAKTADIR. Ama Avea ve Vodafone üzerinden attığınız Tweetler ücretsiz yani MEsaj paketiniz var ise onun üzerinden düşülecektir. Eğer yok ise yine ücret ödemek zorunda kalalacaksınız. Bu yüzden herhangi bir paketinizin olup olmadığından emin olun. Şimdi ise nasıl yapacağınız hakkında kısaca bilgi verelim.

Twitter Ayarlar + Mobil Bölümüne girerek numaranızı girin ve operatörünüzü seçin. Sonrasında onaylamanız için biraz bekleyeceksiniz. Direk ulaşmak için tıklayınız. Numranızı kaydettikten sonra alt kısımda bulunan operatörünüze uygun onay için mesajı gönderin.

İlk olarak
Vodafone kullanıyorsanız: START yazıp 2444
Avea Kullanıyorsanız: GIT yazıp 2444
Turkcell Kullanıyorsanız:BASLA yazıp 2555

Sonrasında yapmanız gereken başka işlem kalmayacak ve sadece üst kısımda bulunan numaralara kısa mesaj yazarak göndermeniz gerekecek. Örnek verecek olursak; Vodafone kullanıyorsanız 2444 numarsına normal mesaj yazar gibi yazın ve gönderin. Anında Twitter üzerine düşecektir. Bu kadar basit. Artık mesaj paketlerinizde boşa gitmeyecek ve hem de internete bağlanmak zorunda kalmayacaksınız.

Twitter üzerinden kullanabileceğiniz komutları görmek için tıklayınız! Bunu kaldırmak istediğinizde yapmanız gereken Twitter’ın Ayarlar menüsüne girerek Mobil bölümünden numaranızı kaldırmanız yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir