ucak-bileti

Uçakla Yurtdışına Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ucak-bileti
Pasaportunuzun geçerlilik tarihini kontrol edin. Seyahatte olacağınız tarih boyunca geçerli bir pasaportunuz olmalıdır.Pasaportunuzun yırtık, yıpranmış, kopmuş sayfalarının olmadığından emin olun. Bu tür pasaportların sahte olma ihtimali üzerinden durulduğundan gümrük kapısında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Gideceğiniz ülkenin vizesini temin edin. Vize ve seyahat tipinizin  ve seyahat tarihlerinizin uyum içinde olması beklenir.Yurtdışı çıkış harcını yatırın. Bunun için gümrük kapılarında ve ya havaalanında vakit kaybetmektense bankadan işlem yapmak da pratiktir. Bankaya giderken pasaportunuz  yanınızda olsun. Bankadan dekontunuzu ve vergi alındı makbuzunu almayı unutmayın.

Havaalanına uçak saatinden 2 saat önce gidin. Hele ki bayram tatilinde bu tatili gerçekleştiriyorsanız , herkes sizinle benzer saatlerde orda olacaktır. Biraz erken gitmek, son dakika stresini yaşamanızın önüne geçer. Ama mutlaka bir sabır testi olacaktır, rahat olun.Bekleyişiniz biraz zaman alacaktır ve biliyorsunuz havaalanları pek de ucuz sayılmaz.

Bu nedenle havaalanına gelmeden önce yiyecek ve içecek almak iyi bir fikir.

Yurtdışına çıkmadan önce bu gerekli kontrolleri yapmalıyız.En önemli konulardan biri ise

yurtdışına çıkmadan önce biletimizi önceden aldık mı?Yurtdışı uçak biletleri , iç hat uçularına göre biraz daha tuzludur.Onun için biletimizi çok önceden almalıyız ki sonradan mağdur duruma düşmeyelim.Havayolu firmaları belirli tarihlerde kampanyalar yapıyor.Bu kampanyalardan faydalanarak biletimizi ucuza alabiliriz.Eğer biletimizi Atlasjet yurtdışı uçuşları için çeşitli kampanyalar yapıyor.Bu kampanyalardan faydalanmak için internetten kampanya haberlerini devamlı takip etmeliyiz.Atlas jet ekonomiplus biletleri diğer biletlere

daha caziptir.Diğer bilet fiyatlaru ekonomiye göre biraz daha yüksek olur.Parasal durumumuza göre sınıfımızıda seçmelyiz.Onurair havayollarında da yine ekonomi sınıfı biletleri diğer

biletlere göre daha ucuzdur.Biletimizi alırken ekonomi sınııfını seçersek daha ucuza alabiliriz.Çünkü bazen bilmeyerek üst sınıftan bilet alıyoruz ve bize pahalıya patlıyor.Bileti değiştirme gibi sorunlarla karşılaşıyoruz.Onurair ekonomi sınıfı uçak biletleri için internetten biletimizi ayıttırabiliriz.Geç kalırsak ekonomi biletleri çabuk tüketiliyor ve yer bulma şansımız zorlaşıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir